Terapeut


Valdas Pranskevicius  (RPSSI, FwSS, Reiki III)

   

Minust

 

Minu teekond koos holistilise tervendamise meetoditega algas 90-ndatel.Kannatasin tookord raske(tõsise) ekseemi ja sellega kaasneva depressiooni käes. Peale pikki otsinguid loomulikul teel enda ekseemi ravida, avastasin ja koostasin lõpuks tõhusa süsteemi selle tervisehäire üsna kiireks kõrvaldamiseks. Enda metoodikat ka teiste inimeste peal testides märkasin sarnaseid tulemusi, mõnedel juhtudel saabus tervenemine kõigest mõne nädalaga.

Mõned aastad hiljem kohtasin oma vaimset õpetajat, kellega koos olles õnnestus tema tööd jälgida nelja aasta vältel. Väga põhjalikud teadmised energia liikumisest, mida tundma ja tajuma õppisin, aitasid luua tugeva põhja sellele, kuidas mina elu näen (mõistan). Need kogemused ja nõuanded, mida võisin nüüd oma eluteel kasutada, moodustasid täiesti uue ja tervikliku lähenemise nii tervisele kui elule üldiselt. Sellest ajast alates pole minu elu enam kunagi olnud see, mis varem.

Väärtused, mida oma klientidele pakun, baseeruvad pidevalt arenevatel eriteadmistel spirituaalsest (vaimsest) tervisest. Kohandan neid teadmisi lähtuvalt erilaadsetest kogemustest, samas rakendades neid lihtsal ja praktilisel moel.

Kasutades energia tunnetust kui aluspõhja oma praktikas, olen avastanud eneses loomuliku võime tervendamisprotsesside hõlbustamiseks nii enda kui teiste puhul. Olen omandanud läbi elu erinevaid maailmas levinud holistilisi teraapiaid ja tervendamistehnikaid ja õppinud neid kasutama sügavatest traumadest ja terviseprobleeme põhjustavatest halbadest harjumustest vabastamiseks. Mu jooga ja meditatsiooni praktikad on andnud mulle sügavutimineva mõistmise inimloomusest.

Aitan tervendada (parandada) ekseeme ja dermatiiti täiskasvanutel ja lastel, kasutades valitud effektiivsete meetodite kombinatsioone, milliseid olen aastate jooksul avastanud-koostanud.

1995.a. alustasin Integraalse Jooga (Sri Aurobindo and Mother) praktiseerimist. Selle jooga meetodid aitasid mind inimesi sügavamalt (sügavuti) näha ning samal ajal tõid esile minu enda vaimse loomuse. Praegu olen oma avastustest lõpetamas raamatut. Mõned peatükid sellest raamatust on loetavad siin.

Aastal 2000 sai minust loomuliku (loodusliku) tervendamismeetodi Reiki Meister ja õpetaja. Reiki on universaalne energia ja sellest võib lugeda siit.

Olen näinud ka Hawaii tervendamismeetodite kasulikkust, mis jõudsid minuni veidi hiljem, Ho oponopono on üks neist. Seda meetodit võib kasutada sügavaks enesetervendamiseks ja sel on ka lisakasu - meetod muudab inimese teadlikuks, paneb ta vastutust kandma iseenda elu eest, mis on esimeseks  sammuks täieliku holistilise tervenemise teel.

Aastal 2003, pärast erinevate tervendamismodaalsuste uurimist, otsustasin saada Shiatsu terapeudiks: 2006.a. lõpetasin Shiatsu Iiri kooli kursused Josephine Lynch’i, Ann Dreschleri ja Shirley McLure’i juhendamisel. Õppisin seal traditsioonilist Jaapani Shiatsut, Shizuto Masunga Zen Shiatsut ja traditsioonilist Hiina meditsiini. Nendel kursustel õppisin ka inimese anatoomiat ja füsioloogiat. Läbitud terviklik kursus osutus äärmiselt väärtuslikuks kogemuseks, see muutis mu professionaalseks praktikuks.

Samal aastal alustasin võitluskunsti treeningutega. Ninpo, traditsiooniline ja iidne Jaapani võitluskunst, andis lisaks veel teistsuguse vaatenurga inimese tervisele ja 2009. aasta tõi mind treenima Jaapanisse vanameister Shoto Tanemura käe alla. Lisaks kaunile ja elegantsele võitluskunstile, sain ka teadmisi tervendamisest sõja ajal, kui inimestel tuli enese eest hoolitseda äärmuslikes oludes, kasutada üksnes olemasolevat, et jääda terveks ja jääda ellu. Lülisamba korrigeerimine, võitluskunstidega kaasnevad spordivigastused ja profisportlaste vigastused moodustavad praegu ühe osa minu erialadest.

Iirimaal elades eksperimenteerisin ka loomade tervendamisega. Hobused ja koerad olid samuti minu patsientide seas J

2015.a. õppisin refleksoloogiat Londoni Refleksoloogia koolis. Lõin (koostasin) seejärel unikaalse signatuur refleksololoogia ravimeetodi, mis hõlmab ka Hiina traditsioonilise meditsiini võtteid. See kursus lisandub mu professionaalsele karjäärile võimaldades veelgi paremini kohandada ravi vastavalt kliendi (patsiendi) vajadustele.

Osalen iga-aastastel kursustel ja töötubades, arendan end tervendaja ja terapeudina selleks, et mõista inimloomust ja pakkuda kliendile (patsiendile) paremat elukvaliteeti. Samuti viin läbi kursusi ja juhendan erinevates tervendamismodaalsustes. Teen järjepidevalt pingutusi läbi praktika ja kogemuste, arenemaks professionaalsel tasandil. Nähes inimesi õnnelike ja rahulolevatena, vabadena iseenese piirangutest, tervete ja elu nautivatena, inspireerib see kõik mind veelgi enam edasi liikuma selles holistilises valdkonnas.

Valdas Pranskevicius